«نشست صمیمی موسسه خیریه میهن (لندن) با شهردار محترم شهر ساری و انجمن معلولین ضایعه نخاعی استان مازندران در ماه مبارک رمضان»

جلسه انجمن معلولین ضایعه نخاعی استان مازندران با جناب آقای مهندس عبوری, شهردار محترم شهر ساری و جناب آقای علمدار, مشاور محترم استاندار در امور جانبازان و معلولین و جناب آقای ذوالفقاری رئیس اداره ارتباطات و مراجعات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و جناب آقای میهن مهر مؤسس و مسئول هماهنگی موسسه خیریه (لندن) و رئیس و مدیرعامل انجمن در ساعت 11:30 روز سه شنبه مورخ 1/5/92 در دفتر انجمن برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا آقای محسنی, رئیس انجمن در خصوص فعالیت های انجمن و نیازهای آن برای ادامه فعالیتها, سپس آقای علمدار در خصوص مشکلات تردد معلولین و نبود امکانات لازم برای حضور معلولین در جامعه, آقای میهن مهر در خصوص امکانات کشورهای توسعه یافته برای معلولین و آقای ذوالفقاری در خصوص مشکلات معلولین و جانبازان در استفاده از امکانات شهری سخنانی را ایراد نمودند. سپس جناب آقای عبوری از اقدامات شهرداری در توسعه شهر ساری و برنامه های در دست اقدام از جمله ایجاد پارک های مناسب سازی شده برای معلولین و مناسب سازی معابر شهری توضیحاتی را بیان نمودند.

سپس بعد از بحث و تبادل نظر تصمیمات زیر اتخاذ گردید:

1.مقرر گردید شهرداری ساری برای ایجاد مرکز جامع توانبخشی یک قطعه زمین حداقل به مساحت 500 متر مربع در اختیار انجمن معلولین ضایعه نخاعی استان مازندران قرار دهد.

2.مقرر گردید شهرداری حداکثر تخفیف را برای جریمه ساختمان دفتر انجمن در نظر گیرد.

3.مقرر گردید بنا به پیشنهاد انجمن و مشاور محترم استاندار در امور جانبازان و معلولین, شهردار محترم فرد معلولی را بعنوان مشاور امور معلولین جهت مناسب سازی فضای شهری انتخاب نماید.

4.مقرر گردید شهرداری ساری مجددا در خصوص مناسب سازی پارکهای موجود و پارکهای دردست اقدام و همچنین معابر شهری و ساختمان های عمومی بخش نامه ای به دستگاههای مربوطه صادر نماید.

5.مقرر گردید انجمن معلولین ضایعه نخاعی استان مازندران ارتباط بیشتری با شهردار محترم ساری بمنظور تبادل تجربه و اطلاعات در حوزه معلولین برقرار نماید.

6.در پایان جلسه, رئیس انجمن ضمن اهدای کتاب قانون جامع حمایت ازحقوق معلولان مصوبه مجلس شورای اسلامی به شهردار محترم ساری, توفیق بیشتر ایشان را در خدمت به مردم شهر ساری و معلولین خواستار شد.

در پایان جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد به پایان رسید.http://scia.blogfa.com/

پیام تبریک

جناب آقای بنیامین محسنی ساروی، رئیس انجمن معلولین ضایعه نخاعی استان مازندران انتصاب شما به عنوان مشاور شهردار در امور معلولین تبرک عرض نموده.

امید است شما برادر بزگوار و آقای مهندس عبوری در پناه حضرت حق همواره موفق باشید.
موسسه خیریه میهن(لندن)